יהלומים
טבעת יהלוםעגיל יהלוםצמיד יהלומיםתליון יהלומיםענק יהלומיםטבעותשרשראות
עגיליםתליוניםצמידיםטבעת נישואיןטבעת אירוסיןקארטעיצוב תכשיטים

יהלומים יהלומנים יהלום תכשיטים הבורסה ליהלומים מכירת יהלומים ליטוש יהלומים אבני חן צורפות 22.01.2019

כתבה על חמשת היהלומים היקרים בעולם

חמשת היהלומים היקרים בעולם
מאת: אדם רוטברד

כמתנת נישואים, טבעת נישואין, או מתנה לחבר טוב, יהלום יקר עשוי להיות המתנה המושלמת – לכאלה שאוהבים את זה. אתם עשויים להחזיק ביד אבן קטנטנה, או יהלום יקר, ששווה כמו מכונית יגואר או קבוצת כדורגל שלמה. במאמר הבא נסקור את היהלומים היקרים בעולם, כאלה שרוב הסיכויים שרק תקראו עליהם, או תישאלו אודותיהם במבחני פסיכומטרי. המחירים שנציין אינם מחיר סופי, מכיוון וזהו שוויים על-פי מכירות פומביות שונות. אנחנו כאן בשביל לספר לכם עליהם.

יהלום אבן הממלכה האדומה (Heart Of The Kingdom Ruby)

שימו לב למחיר היהלום – 14 מליון דולר, ולכן נחשב לאחד מהיהלומים היקרים בעולם. הוא בצורת לב, ונחשב לבכיר היהלומים באוסף האספנות הבריטי. יש כאלה שמשתמשים באבן ליצירת כתרים למלכים. היהלום הוא בעל 40.63 קראט, וחנויות שונות מציעות אותו באריזה כוללת על מצע של יהלומים לבנים (מה שמביא את השווי הכולל של הערכה לכדי – 155 קראט). הקושי למצוא יהלומים שכאלה הופך את יהלום אבן הממלכה האדומה ליהלום מבוקש מאוד, ויש כאלה שיחפשו עם מפות במשך כל חייהם בחיפוש אחר דגימה קטנה מהיהלום.

היהלום הכחול (Blue Diamond)

שם כולל ליהלומים כחולים נדירים. שוויו של היהלום הכחול היקר ביותר – 7.98 מליון דולר, נמכר במכירה פומבית בהונג קונג בשנת 2007. אחת מהאבנים האהובות מהסוג היא "יהלום הלב הכחול",  ולעיתים הוא מכונה "אונזו", על שם גברת ארגנטינאית בשם מיס אונזו שאחזה ביהלום 43 שנה, לאחר שקנתה אותו ב- 1910 – שנתיים לאחר שהתגלה לראשונה. הוא מגיע עם מספר כולל של 6.04 קראט, ופופולארי מאוד בשל הצבע הכחול המיוחד שלו. בשל נדירות יהלומים כחולים, רבים מנסים להתחקות אחר הצבע שלו ומציעים יהלומים דומים שעברו טרנספורמציה מבחינת הצבע. כיום, אין הרבה יהלומים שצבעם הטבעי הוא כחול.

טבעת היהלום צ'ופרד הכחולה (Chopard Blue Diamond Ring)

זוהי טבעת היהלום היקרה ביותר אי פעם. שוויה – 16.26 מליון דולר עבור טבעת, 14 מליון דולר עבור שרשרת מאותה האבן. זו טבעת, שגורמת לכל אבן או יהלום אחר להיראות עלוב לידה, משום שגם הטבעת עצמה מגיעה עטופה ביהלומים, מרוצפת ביהלומים לבנים בשווי 18 קראט. שזה אומר, דרך אגב, 1.7 מליון דולר עבור קראט אחד. האם בת זוגתם תוכל לסרב לטבעת נישואים שכזו? נדמה שלא.

יהלום כוכב המילניום דה-בירס ( The DeBeers Millennium Star Diamond)

זהו יהלום מפורסם שנמצא ע"י משפחת דה-בירס, שבבעלותה חברת יהלומים. היהלום התגלה בעיר מבוז'י-מאי שבזאיר בשנת 1990. כשרק נמצא, יהלום כוכב המילניום היה חומר גלם לא חתוך, ובמשך שלוש שנים עמלו על האבן בכדי לייצר ממנה יהלום ראוי. עד כה נמצאה רק אבן אחת כזו. כוכב המילניום הוצג לראשונה ב-1999 באוסף היהלומים של המשפחה כיהלום בצורת אגס. הארי אופנהיימר, אחד מבכירי תעשיית היהלומים, מגדיר את האבן כ"היהלום היפה ביותר שאי פעם ראיתי".  בעלי היהלום מסרבים למכור אותו, ונקבו בסכום אסטרונומי של 100 מליון פאונד. כיום, היהלום הזה נחשב ליקר ביותר בעולם.

יהלום הקולינאן (Cullinan Diamond)

פרדריק וולס מצא את האבן בשנת 1905, וקיבל 3,500 עבור מציאתה. זהו היהלום הגולמי הגדול ביותר שנמצא – 621 גרם. ה"אבן" נמכרה לאחר מכן ב-150 אלף פאונד לממשל בעיר בדרום אפריקה, עבור יום הולדתו של המלך הבריטי אדווארד הרביעי. האבן נחתכה לתשעה חלקים שונים – ותשע החתיכות מכונות קולינאן 1, קולינאן 2, וכו'. האבן הראשונה, קולינן 1, שובצה בשרביטו של אותו מלך אדווארד, ועד 1985 היה ליהלום המלוטש הגדול ביותר בעולם. יהלום קולינאן לבן בשווי 68 קראט נמכר ב6.28 מליון דולר. כיום תשעת היהלומים שייכים למשפחת המלוכה הבריטית.

 


 הדפס  שלח לחבר  כרטיס עסק
 


טבעות יהלומים עגילי יהלומים צמיד יהלום טבעות נישואין טבעות אירוסין שיבוץ יהלומים כסף מפת האתר צור קשר

@ כל הזכויות שמורות

המידע באתר זה נמצא באחריות המפרסמים - האתר מקבוצת האתרים : ספא | קידום עסקים
spa1spa2