יהלומים
טבעת יהלוםעגיל יהלוםצמיד יהלומיםתליון יהלומיםענק יהלומיםטבעותשרשראות
עגיליםתליוניםצמידיםטבעת נישואיןטבעת אירוסיןקארטעיצוב תכשיטים

יהלומים יהלומנים יהלום תכשיטים הבורסה ליהלומים מכירת יהלומים ליטוש יהלומים אבני חן צורפות 18.02.2019

כתבה על טבעת אירוסין וטבעת נישואין - מה ההבדלים

טבעת אירוסין וטבעת נישואין – מה ההבדלים ואיך בוחרים

כולנו עומדים יומיום בפני עשרות החלטות קטנות – מה ללבוש, מה לאכול, איפה לבלות ומה לקרוא בעיתון. יש גם הכרעות קצת יותר גדולות: מה ללמוד, האם כדאי לנפוש באחד מהמלונות באילת או דווקא בצפון, מאיזה בנק לקחת משכנתא, ועוד.

במהלך חיינו ישנן מספר החלטות שהשפעתן עצומה, ואחת המשמעותיות שבהן היא עם מי נרצה להתחתן ולבלות את שארית ימינו. אם אתה עומד בפתחה של החלטה שכזו, בשעה טובה! אתה ניצב בפני אחד הרגעים המרגשים בחיי אדם – מעמד הצעת הנישואין לזוגתך! רגע לפני, כדאי להכיר את ההבדלים בין טבעת אירוסין לטבעת נישואין, ולהסתייע בכמה עצות שיקלו על בחירת הטבעות המתאימות והמושלמות לכל אירוע.

מהו הנוהג?

מקובל שגבר המחליט להציע נישואין לזוגתו מעניק לה טבעת במעמד של הצעת נישואין. ההצעה והטבעת מהוות מעין הצהרת כוונות לקראת מיסוד הקשר ומעבר שלב בזוגיות. ברוב רובם של המקרים מי שרוכש את טבעת האירוסין הוא הגבר, בתקוה שזוגתו תהנהן "כן" ותאהב את הטבעת שנבחרה עבורה.

ישנם מקרים בהם בני הזוג בוחרים יחדיו טבעות אירוסין, אך אז הם מותרים על אלמנט ההפתעה שבהצעת הנישואין. עם זאת, עדיין אפשר להפתיע עם עיתוי ועם תכנון הצעת נישואין ייחודית, כשהדבר היחיד שנחשף הוא הטבעות שנרכשו יחד, והעובדה שהצעה כזו אכן עומדת להתרחש. באשר לטבעות נישואין, הנוהג המחייב הוא קידוש הכלה תחת החופה בטבעת, או בדבר מה בעל ערך השווה לפחות פרוטה. טבעות נישואין נרכשות בימינו לרוב על ידי שני בני הזוג, ולעתים שני בני הזוג בוחרים לענוד טבעת נישואין, אף שעל פי ההלכה רק האשה מחויבת בכך.

עיצוב ומראה

לטבעות נישואין ואירוסין ישנו תפקיד חברתי. מעבר לידיעה של בני הזוג כי מרגע האירוסין הם מחויבים זה לזה ועומדים להנשא, המראה של טבעות האירוסין וטבעות הנישואין משמש כקוד וכמוסכמה חברתית ומאפשר לזהות בעין באופן מיידי האם האשה שאנו פוגשים היא אשת איש.

טבעות אירוסין הן בדרך כלל טבעות משובצות יהלום. ההלכה היהודית קובעת כי טבעת נישואין, לעומת זאת, להיות פשוטה וחלקה, בלא אבנים משובצות, וכן שטבעת הנישויאן צריכה להיות עשויה מחומר אחד בלי ערבוב חומרים.

איך בוחרים?

בעת בחירת טבעת הנישואין או האירוסין מומלץ להתחשב בפרמטרים של טעם וסגנון, צבע הזהב או החומר ממנו עשויה הטבעת והעיצוב – טבעת עבה לא תתאים לבעלות אצבעות קצרות, למשל. רצוי לודא כי הטבעת עוברת בקלות את פרקי האצבע וכן שאינה צמודה לבסיס האצבע, מאחר ורוחב האצבע עשוי להשתנות במקרים של שינויי טמפרטורה ולאורך היום. אם אתה מתקשה בבחירה, תוכל לנסות ללמוד עוד על טעמה של זוגתך ממבחר התכשיטים הקיים שלה, או להעזר בליווי של בת משפחה או חברה קרובה, שיסייעו לך בהכוונה ובבחירה.

התקציב והמחיר

בשני המקרים, של טבעת נישואין ושל טבעת אירוסין, המחיר נע החל ממאות בודדות של שקלים ועד אלפי, ועשרות אלפי שקלים. במקרה של טבעת אירוסין כדאי לקחת בחשבון שעלות הטבעת עצמה היא נמוכה ועשויה להיות 200-400 שקלים, אך עלות היהלום היא הקובעת את מחירה הסופי של הטבעת. ההיצע בשוק רחב ותוכל למצוא מבחר עצום של טבעות. גורמים שעשויים להתבטא במחיר הם עיצוב ייחודי ומושקע, שיבוץ, איכות היהלום או אבן החן במקרה של טבעת אירוסין, ואיכות החומר.

מחיר היהלום נקבע על פי משקלו הנמדד בקראט, הנקיון שלו, רמת הגימור, הליטוש והצבע. אם בכוונתך לרכוש יהלום יקר ערך, מומלץ לבקש תעודה גמולוגית החתומה על ידי גמולוג מוסמך (בעל מקצוע המתמחה ביהלומים). 

ומעל לכל, זכור כי התקווה היא שהצעת הנישואין ובחירת הטבעות יהיו אירועים של פעם בחיים ושבת הזוג תענוד את הטבעת שתגיש לה לאורך שנים רבות ויפות של זוגיות טובה!
מזל טוב!


 הדפס  שלח לחבר  כרטיס עסק
 


טבעות יהלומים עגילי יהלומים צמיד יהלום טבעות נישואין טבעות אירוסין שיבוץ יהלומים כסף מפת האתר צור קשר

@ כל הזכויות שמורות

המידע באתר זה נמצא באחריות המפרסמים - האתר מקבוצת האתרים : ספא | קידום עסקים
spa1spa2