יהלומים
טבעת יהלוםעגיל יהלוםצמיד יהלומיםתליון יהלומיםענק יהלומיםטבעותשרשראות
עגיליםתליוניםצמידיםטבעת נישואיןטבעת אירוסיןקארטעיצוב תכשיטים

יהלומים יהלומנים יהלום תכשיטים הבורסה ליהלומים מכירת יהלומים ליטוש יהלומים אבני חן צורפות 22.01.2019

כתבה על בלגיה – ענקית היהלומים

בלגיה – ענקית היהלומים

בלגיה מתחילה לכבוש את ליבם של הישראלים, ולא סתם: מבחינת אומנות ניתן למצוא בה יצירות מופת רבות של התנועה הפלמית, חובבי האדריכלות ייהנו בוודאי מבתי האר- נובו המאפיינים אותה ואם אתם אוהבים ליהנות מאוכל טוב כדאי לדעת כי המטבח הבלגי זוכה לשבחים שרק המטבח הצרפתי עולה עליהם. בנוסף, צעירים ישראלים רבים הספיקו לסמן כבר את בלגיה כיעד מועדף לצורך לימודים בחו"ל. מקור משיכה נוסף הוא המסחר העשיר ביהלומים שמתבצע במדינה. אם אתם אוהבים תכשיטים המשובצים באבנים היקרות, בלגיה בהחלט צריכה להיות על המפה שלכם.

הכול על יהלומים

יהלומים נוצרים כתוצאה מחשיפה של פחמן ללחץ ולטמפרטורה גבוהה. ניתן למצוא יהלומים מתחת לסלעים ולאדמה בעומק של כמאה וחמישים קילומטר, ויכולים להימצא גם מתחת לפני הים. היהלומים הנמצאים על שטח כדור הארץ עתיקים מאד וגילם מגיע למיליארדי שנים. יהלומים נכרים באפריקה או בהודו, עוברים חיתוך והברקה ולבסוף מגיעים לחנויות תכשיטים יוקרתיות בכל רחבי הגלובוס.
 
500 שנה של מצוינות

מזה חמש מאות שנה שבלגיה, ובמיוחד העיר אנטוורפן (העיר השנייה בגודלה במדינה), משמשות מרכז לסחר יהלומים. בזכות מיקומה הגיאוגרפיה ותמיכת השלטונות, בלגיה מהווה כיום אתר מרכזי לסוחרי יהלומים מכל העולם. עד לא מזמן הייתה בלגיה מרכז עולמי לליטוש יהלומים, אך כיום עבר עיקר הליטוש להודו. כיום בלגיה מייצאת יהלומים לארצות רבות, ביניהן ארה"ב, הונג קונג, שוויץ וישראל. בנוסף לערכם האסתטי נחשבים יהלומים להשקעה פיננסית בטוחה ביותר, על כך יעידו בתי השקעות ברחבי העולם, וגם הסבתות שמעבירות באדיקות את היהלום המשפחתי לנכדותיהן.

אנטוורפן עיר היהלומים

ההיסטוריה של אנטוורפן כמרכז עולמי ליהלומים היא מרתקת וארוכה. במאה ה-16 אנטוורפן הייתה עיר משגשגת ומתרחבת. בעת ההיא שיחקה העיר תפקיד מרכזי בפיתוחים של עבודה על יהלומים, והייתה הלב המסחרי של אירופה- כ-40 אחוז מהסחר העולמי עבר בנמליה. באופן טבעי סחר היהלומים היווה חלק ניכר מסחר זה.

מוזיאון של יהלומים

מתוקף היותה מעצמת סחר יהלומים, בלגיה משופעת לא רק בבתי עסק לממכר יהלומים וחנויות תכשיטים המשבצות יהלומים בעיצוביהן. תוכלו למצוא בה בין השאר גם אתרי תיירות המוקדשים ליהלומים כמו מוזיאון היהלומים בברוז', אחד מחמשת המוזיאונים היחידים בעולם המוקדשים לאבן היקרה. למרות שאנטוורפן מזוהה יותר עם הסחר ביהלומים, בברוז' הומצאה אומנות ליטוש היהלומים. המוזיאון מכיל לא רק פריטים מיוחדים אלא גם תצלומים, עתיקות וכמובן יהלומים. במוזיאון תוכלו למצוא גם ציוד מקורי לכריית יהלומים וסוגים שונים של יהלומים מכל העולם. המוזיאון ייקח אתכם למסע במרחבי הזמן והמקום מבלגיה של דרך אמסטרדם ועד לאפריקה.

ביקור נוצץ בבלגיה

אם אתם חובבי תכשיטים יפים, אבנים טובות או שאתם אנשי עסקים עם חוש טוב להשקעות, אנו ממליצים לכם לבקר בערי היהלומים של בלגיה: אנטוורפן וברוז'. על הדרך תוכלו גם ליהנות מאתרי הטבע היפים של בלגיה, הערים הציוריות, האומנות המעניינת והאוכל הערב לחיך.

.

 


 הדפס  שלח לחבר  כרטיס עסק
 


טבעות יהלומים עגילי יהלומים צמיד יהלום טבעות נישואין טבעות אירוסין שיבוץ יהלומים כסף מפת האתר צור קשר

@ כל הזכויות שמורות

המידע באתר זה נמצא באחריות המפרסמים - האתר מקבוצת האתרים : ספא | קידום עסקים
spa1spa2