יהלומים
טבעת יהלוםעגיל יהלוםצמיד יהלומיםתליון יהלומיםענק יהלומיםטבעותשרשראות
עגיליםתליוניםצמידיםטבעת נישואיןטבעת אירוסיןקארטעיצוב תכשיטים

יהלומים יהלומנים יהלום תכשיטים הבורסה ליהלומים מכירת יהלומים ליטוש יהלומים אבני חן צורפות 18.02.2019

כתבה על מסע אל מכרות היהלומים באפריקה

מסע אל מכרות היהלומים באפריקה

כל מי שקרא בילדות את "לובנגולו מלך זולו" המופלא של נחום גוטמן לא היה יכול שלא להתחיל לחלום על מסע לאפריקה הפראית, של עצי הבאובב והג'ונגלים.

וכפי שיודע כל מי שסיים לימודי גיאוגרפיה, אפריקה היא גם אחת היבשות העשירות ביותר במכרות יהלומים. בניגוד למכרות במערב אפריקה, שנודעו לשמצה בהקשרים של אלימות, ניצול ומלחמות, מכרות היהלומים של דרום היבשת השחורה נותרו עדיין אתרי תיירות נחשקים, שממשיכים לעטות סביבם הילה של מסתורין, הרפתקנות ורומנטיקה.

בכתבה הזו נסקור כמה מאתרים אלה, הנמצאים כולם במרחק שעות טיסה ספורות מאיתנו.  למרבה הצער, רק מכרות מעטים פתוחים לקהל הרחב, אך כל המכרות האלה בטוחים וההליכה בהם היא קלה ואינה מצריכה ציוד מיוחד או כושר גופני של מיטיבי לכת, בניגוד למכרות הפעילים שלא הפכו עדיין לאטרקציות תיירותיות.

חשוב מאוד לברר מראש האם המכרה שברצונכם לבקר בו פתוח לציבור, והאם ניתן לבקר בו באופן פרטי או רק בקבוצה ובתיאום מראש. אם במכרה עצמו אין סיורים מודרכים, מומלץ לשכור מראש מדריך מקומי המתמחה בגיאולוגיה או בגמולוגיה (מדע אבני החן), כדי שתוכלו להפיק את המירב מהסיור.

קימברלי, דרום אפריקה מכרה היהלומים בקימברלי, הנמצא כ-500 ק"מ דרומית מערבית ליוהנסבורג ולבירה פרטוריה, הוא אחד מהמפורסמים בעולם, ונמצא בתוך הפארק בעל השם המרתיע מעט "החור הגדול" (The Big Hole).

זהו גם התיירותי ביותר מבין כל המכרות, ומבקרים באתר יכולים לצפות בחיזיון אורקולי, ולצפות ב"חור הגדול" - פתח המכרה העצום בגודלו, הן מעל פני האדמה והן מתחתיה. בסיום הסיור תוכלו לבקר באולם התצוגה שבו מוצגים יהלומים אמיתיים שנכרו במכרה, ואפילו לרכוש מזכרות בחנות המזכרות.

כן, גם יהלומים מוצעים שם למכירה, לצד סלעים ומינרלים אחרים.  קולינאן, דרום אפריקה המכרה הזה נמצא במרחק 100 ק"מ צפונית מזרחית לפרטוריה, ומאז שנת 1902 הוא מתהדר בתואר "המכרה הפעיל הגדול ביותר בעולם". המכרה מציע שני סיורים - אחד על פני השטח בלבד, שנמשך כשעתיים, והשני מתחת לאדמה ונמשך כשלוש וחצי שעות.

המבקרים מקבלים סרבלים, קסדות ומגפיים מיוחדים שאמורים להגן לא רק על הבגדים אלא גם על טלפונים סלולאריים, מצלמות דיגיטליות, וציוד יקר ערך אחר של המטיילים. את הסיור עצמו מוביל דרך הפיר המרכזי של המכרה אל מתחת לאדמה אחד הכורים, ובקרקעית המכרה הוא יוביל אתכם ממש אל אזור העבודה עצמו, שבו תוכלו לראות את הכורים בעבודתם. במכרה זה התגלה היהלום הגדול ביותר בעולם, במשקל 3106 קראט, והוא הקרוי על שם המכרה - יהלום קולינאן. בסיום הסיור תוכלו לצפות בסרט על תולדות המכרה והיהלום, ודמי הכניסה שתשלמו הם תרומה לקהילה של המכרה, ומשמשים לשיפוץ בתי ספר והקמת מרכזים רפואיים.

ג'ואננג, בוטצואנה אף שהמכרה הזה נמצא במדינה אחרת, גם הוא מרוחק רק כ-400 ק"מ מפרטוריה, לכיוון צפון מערב. שם המכרה בשפת הסצואנה הוא "המקום של האבנים הקטנות", וזו כנראה הדרך הסתמית ביותר שבה אפשר לתאר יהלומים. גם המכרה הזה מחזיק בשיא עולמי, בתור המכרה שממנו מופק מספר היהלומים הגדול ביותר מדי שנה. המבנה שמעל למכרה מתנשא לגובה 16 קומות, והוא הבניין הגבוה ביותר במדינה, שרוב שטחה הוא מדברי ואינו מיושב. שימו לב - ישראלים נדרשים להוציא ויזה לבוטצואנה, שאותה ינפיקו לכם במעבר הגבול.

לסטנג, לסוטו הגבול בין דרום אפריקה ללסוטו נחשב בשנים האחרונות לפרוע במיוחד, ולכן אם אתם רוצים לבקר גם במכרה הזה מומלץ להגיע למדינה, שהיא בעצמה מובלעת בתוך דרום אפריקה, בטיסה של שעה מיוהנסבורג. המכרה בלסטנג פעיל מאז שנות השישים, וידוע בכך שהוא מפיק יהלומי ענק במשקל מאות קראט, הגדול שבהם שוויו למעלה מ-12 מיליון דולר. לא נשאיר גם את המכרה הזה בלי שיא עולמי - והפעם מדובר במכרה היהלומים הגבוה בעולם, בגובה 3100 מטר מעל פני הים.


 הדפס  שלח לחבר  כרטיס עסק
 


טבעות יהלומים עגילי יהלומים צמיד יהלום טבעות נישואין טבעות אירוסין שיבוץ יהלומים כסף מפת האתר צור קשר

@ כל הזכויות שמורות

המידע באתר זה נמצא באחריות המפרסמים - האתר מקבוצת האתרים : ספא | קידום עסקים
spa1spa2