יהלומים
טבעת יהלוםעגיל יהלוםצמיד יהלומיםתליון יהלומיםענק יהלומיםטבעותשרשראות
עגיליםתליוניםצמידיםטבעת נישואיןטבעת אירוסיןקארטעיצוב תכשיטים

יהלומים יהלומנים יהלום תכשיטים הבורסה ליהלומים מכירת יהלומים ליטוש יהלומים אבני חן צורפות 18.02.2019

יהלומנים

 

יהלום – האוצר שמעניק לנו מהטבע...

מה לא נכתב ונאמר על יהלומים, שהם ממיסים לב כל אישה, שהם סמל סטאטוס, שהם האוצר הכי יוקרתי שמעניק לנו הטבע. יהלומים מסובבים את העולם ולכן עולם היהלומנות הוא עולם עם תחרות עצומה שמלא ביצרים, כסף וכוח. יהלומנים בכל העולם לוקחים חלק במשחק חסר הגבולות הזה ומנסים להגדיל את הנתח שלהם בעוגת היהלומים העולמית בכל יום. 

יהלום הוא אוצר טבע בעל היסטוריה ארוכת שנים. היהלומים הראשונים התגלו בהודו במאה ה-9 לפנה"ס ויובאו ממנה אל ארצות אחרות על פני הגלובוס. בימי הביניים נכנסו היהלומים אל היבשת האירופית, ובמאה ה-15 הם כבר שימשו את נשות היבשת כתכשיטים ועדיים.

יהלומנות מסביב לעולם

בסיבוב מהיר מסביב לעולם נמצא מספר מדינות מובילות בהן מופקים יהלומים. היבשת המובילה בהפקת יהלומים היא אפריקה, כשדרום אפריקה היא המדינה המובילה בתחום בתוך היבשת.

מדינה מובילה נוספת ביבשת השחורה היא זאיר ש-20% מהפקת היהלומים בעולם שייכת לה. גם נמיביה שידועה באיכות היהלומים שהיא מפיקה לא קוטלת קנים בתחום.

בנוסף לאפריקה, גם היבשת האוסטרלית מצטיינת בהפקת יהלומים ואחראית על 35% מהתפוקה העולמית בתחום. חשוב לציין כי מספר זה מתייחס לכמות ולא לאיכות שכן מרבית היהלומים המופקים באוסטרליה הם צבעוניים.

מדינות נוספות המפיקות יהלומים לעולם הן רוסיה (בעיקר באזור סיביר), ברזיל וקנדה.

לצד המדינות המובילות בהפקת יהלומים ישנה רשימה מכובדת של מדינות המובילות בעיבוד וליטוש שלהם. מטבע הדברים במדינות אלו מתקיים מסחר יהלומים רחב ובהן נמצאים יהלומנים מובילים בתחום. בין המדינות האלה ניתן למצוא את הודו, בלגיה, ארצות הברית, סין, רוסיה, יפן, וכן – גם ישראל.

ענף היהלומים בעיר רמת גן נחשב לאחד הפעילים בעולם. את כוחו צבר ענף היהלומים בישראל בשנות ה-70 והיום מהווה רמת גן מרכז ליטוש יהלומים מהמתקדמים בעולם בעזרת טכנולוגיות ליטוש ייחודיות שפותחו בארץ.

יהלומנות בישראל

כאמור, רק בשנות ה-70 התבסס ענף סחר יהלומים בארץ אך היסטוריית היהלומים הישראלית מתחילה הרבה קודם, בשנת 1905. בשנה זו הגיעו יהודים מבלגיה ומהולנד לקונגרס הציוני הראשון על מנת ללמד את יתומי פרעות קישינב את מקצוע היהלומנות על מנת לעזור בשיקומם.

ב-1933 הושגה התקדמות משמעותית כאשר הצליח אהרון בן צבי מוריץ לבטל את המכס על ייבוא יהלומי גלם שהוטל על ידי המנדט הבריטי ובכך למעשה סלל דרך להקמת תעשיית יהלומים ארצישראלית. מאז באו והלכו יהלומנים, הענף נע בין גאות לשפל, עד להתייצבותו ב-1970. מאז הפכה אט-אט ישראל למעצמת יהלומים אמיתית.

בישראל צמחו לאורך השנים יהלומנים רבים בעל שם עולמי. שניים מהבולטים שבהם המייצגים תקופות שונות בענף הם משה שניצר ז"ל ולב לבייב. משה שניצר שייך לדור המייסדים של תעשיית היהלומים הישראלית. הוא היה ממקימי בורסת היהלומים, שימש כנשיאה בין 1967 ל-1993 ולאחר מכן כיהן בתפקיד המכובד של הנשיא העולמי של פדרציית בורסות הילומים בעולם.

אם משה שניצר מייצג את הדור ששם את תעשיית היהלומים בישראל על המפה, לב לבייב מייצג את הדור שהפך את ישראל למעצמה עולמית בתחום. לבייב, שהתחיל לעסוק ביהלומים כבר בגיל 16 הקים בגיל צעיר חברת סחר יהלומים שאט אט החלה להרחיב את עסקיה עד שבשלב מסוים הפכה לאחת הגדולות בעולם בתחום.

ולמי שמחפש הוכחות לשליטת היהודים בתחום היהלומים יוכל למצוא אותן בצירוף המילים "מזל וברכה". צמד מילים אלה הוא קוד מוסכם בין יהלומנים רבים בעולם המסמל עסקה גמורה וחתומה.

 

 


טבעות יהלומים עגילי יהלומים צמיד יהלום טבעות נישואין טבעות אירוסין שיבוץ יהלומים כסף מפת האתר צור קשר

@ כל הזכויות שמורות

המידע באתר זה נמצא באחריות המפרסמים - האתר מקבוצת האתרים : ספא | קידום עסקים
spa1spa2