יהלומים
טבעת יהלוםעגיל יהלוםצמיד יהלומיםתליון יהלומיםענק יהלומיםטבעותשרשראות
עגיליםתליוניםצמידיםטבעת נישואיןטבעת אירוסיןקארטעיצוב תכשיטים

יהלומים יהלומנים יהלום תכשיטים הבורסה ליהלומים מכירת יהלומים ליטוש יהלומים אבני חן צורפות 18.02.2019

צורפות

 

צורפות - המקצוע הנוצץ בעולם

אי אפשר להתחיל לדון במקצוע הנוצץ בעולם – צורפות, מבלי להתחיל ולדבר קצת על זהב. מתכת זו למעשה עובדה כבר למן היום הראשון שהאדם שם עליה את ידו – וכל זאת בכל תרבות בה הזהב נמצא כמחצב או שניתן היה לייבא אותו. לכן ניתן למצוא פריטים עשויים זהב כבר בתרבויות עתיקות ביותר באירופה, אפריקה, הודו ויבשת אמריקה כולה.
 
ביבשת אירופה של ימי הביניים צורפים כבר היו מאוגדים בגילדות. גילדות צורפים נחשבו לעשירות והחשובות ביותר. כל גילדה הקפידה לתעד כל חבר וחבר בה כמו גם לתעד את הסמל הייחודי שהוטבע על גבי תכשיטים שיצר : תהא זו  שרשרת, צמיד, עגילים, טבעת נישואים או טבעת אירוסין.

בימים אלו צורפים שימשו כבנקאים של ממש, היות והם עסקו בזהב ומתכות יקרות והיו להם את האמצעים לאחסן חפצים יקרי ערך ברמת אבטחה גבוהה. 

צורפות מודרנית היא אקלקטית הרבה יותר מזו שהייתה נהוגה בימי הביניים, צורפות מודרנית משלבת אלמנטים שונים מכל זרמי האומנות. לכן צורפים מודרניים הם אנשים בעלי יכולות רבות, וכישורים מגוונים עומדים לרשותם בבואם לייצר ולעצב טבעת יהלום, שרשרת, עגילים או  צמיד.

כמו כן, בניגוד לכל אותם צורפים של פעם שעשו שימוש אך ורק בזהב, צורפים מודרניים עושים שימוש גם בסגסוגות של מתכות שונות, ובראשן פלטינה. צורף מוכשר יפיק תכשיטים ברמת דיוק של מכונה משוכללת כאשר הוא למעשה משתמש אך ורק בעיניו ובידיו.

אומנות הצורפות – מתודות רווחות לייצור ועיצוב תכשיטים

צורפים מודרניים מפיקים עבורנו תכשיטים בשלוש שיטות רווחות: יציקה, עבודת יד מלאה או עבודת יד חלקית. כאשר לכל שיטה היתרונות והחסרונות שלה.

שיטה ראשונה היא ייצור תכשיטים כגון : טבעת יהלום, טבעת משובצת אבן חן, שרשרת, צמיד או עגילים באמצעות יציקה. בשיטה זו למעשה צורפים יוצרים מעין אב טיפוס באמצעות שימוש בתבנית שלתוכה יוצקים את החומר ובעזרתה מכינים עותקים נוספים. היתרון של שיטה זו טמון במחיר הזול שלה. החיסרון שבה – התכשיטים אינם בלעדיים, מאחר הם מעין חלק מפס ייצור המוני יותר. אך איכות התכשיטים היא גבוהה ואיננה נפלת מעבודת יד.

שיטה צורפות רווחת נוספת לייצור ועיצוב תכשיטים היא עבודת יד מלאה. שיטה זו מוכרת בוודאי לרבים והיא נתפסת כאיכותית ביותר. ניתן ליהנות ממגוון רחב של תכשיטים עשויים עבודת יד מלאה: החל מזר משובץ יהלום, דרך צמיד בעל אבן חן ועד טבעת אירוסין ייחודית. צורפים העושים שימוש בשיטה זו למעשה מעבדים את חומר הגלם כבר מראשיתו ובעזרת מתודות שונות יוצרים תכשיטים תוך מתן תשומת לב לכל פרט ופרט בתכשיט. שיטה זו דורשת יותר זמן, אך בזכותה מעוצבים תכשיטים ייחודיים ואיכותיים.

שיטה שלישית ורווחת לייצור ועיצוב תכשיטים היא עבודת היד החלקית. בשיטה זו ניתן לייצר ולעצב תכשיטים רבים :  שרשרת, צמיד, עגילים , טבעת נישואים או טבעת אירוסין – פשוט הכול. שיטת צורפות זו משלבת בין שני השיטות המוזכרות: חלקה מבוססת על יציקה וחלקה על עבודת יד.

כיום ניתן ללמוד צורפות או כמקצוע או כתחביב, כל אחד לפי נטיית ליבו. צורפות  זהו מקצוע נחשק ויוקרתי המשיק לתחומים רבים ביניהם:  אומנות, אסתטיקה, אופנה, סוציולוגיה, תרבות ועוד. מקצוע נוצץ שמושך אליו אנשים רבים – מכל שכבות האוכלוסייה ואשר בעזרתו העולם שבו אנחנו חיים - נראה הרבה יותר טוב והרבה יותר יפה.

 

 


טבעות יהלומים עגילי יהלומים צמיד יהלום טבעות נישואין טבעות אירוסין שיבוץ יהלומים כסף מפת האתר צור קשר

@ כל הזכויות שמורות

המידע באתר זה נמצא באחריות המפרסמים - האתר מקבוצת האתרים : ספא | קידום עסקים
spa1spa2