יהלומים
טבעת יהלוםעגיל יהלוםצמיד יהלומיםתליון יהלומיםענק יהלומיםטבעותשרשראות
עגיליםתליוניםצמידיםטבעת נישואיןטבעת אירוסיןקארטעיצוב תכשיטים

יהלומים יהלומנים יהלום תכשיטים הבורסה ליהלומים מכירת יהלומים ליטוש יהלומים אבני חן צורפות 18.02.2019

תכשיטים


תכשיטים וגלגול חייהם

תכשיטים מלווים את האדם עוד משחר ההיסטוריה. כבר בעידן הפרה-היסטורי נמצאו עדויות לקיומם של תכשיטים שונים. את התכשיטים בעידן הקדום נהגו להכין מעצמות של חיות, צדפות ועוד מיני חומרים שנמצאו בטבע, כאשר הגילוף היה עדין ביותר ונעשה באמצעות אבנים שונות. תכשיטים עברו תהפוכות רבות במהלך ההיסטוריה, עיצובם והחומרים מהם יוצרו הושפעו רבות מחילופי עידנים ומהמהפכות השונות שידע המין האנושי.

עם גילוין של מתכות שונות החלו צורפים לייצר תכשיטים מחומרים כמו כסף, נחושת וזהב וכיום תכשיטי כסף כמו גם תכשיטי זהב הם בין התכשיטים הפופולאריים ביותר. בחלוף השנים, איפשהו במאה ה-15 גם היהלומים נכנסו למעגל ייצור התכשיטים וכבשו את ענף התכשיטים. לא בכדי נהוג לכנותם כחברים הטובים ביותר של האישה. תכשיטים משובצים יהלומים משתייכים כיום לקטגורייה האקסקלוסיבית ביותר של תכשיטים.


עיצוב תכשיטים – עניין של תקופה

בתכשיטים, כמו ביתר אביזרי האופנה עיצוב הוא עניין תקופתי, וכך ניתן להבחין בתקופות בהן תכשיטים נעשו בצורה עדינה ובתקופות אחרות בהן תכשיטים היו מעוצבים בפאר רב. עיקר התכשיטים היו תכשיטי זהב כמו גם תכשיטים משובצים יהלומים ועלותם הרקיעה שחקים.

העידן המודרני חולל מהפכה בתחום התכשיטים וכיום נהוג לייצר תכשיטים ממגוון חומרים שונים שהם לא בהכרח רק תכשיטי זהב ויהלומים. עיצוב תכשיטים וצורפות זו אמנות של ממש, אשר נלמדת בדרך כלל בקורסים מקצועיים או במסגרת תואר אקדמי בבתי ספר שונים לעיצוב- מיומנותו של האמן נרכשת עם הזמן כמובן.

עיצוב תכשיטים, כמו יתר תחומי העיצוב הוא ענף מאוד רחב אשר פונה לפלחי שוק שונים וכך חנויות תכשיטים שונות נחלקות לקטגוריות שונות. בעוד שבעבר היו חנויות תכשיטים אשר הציעו תכשיטי זהב או תכשיטי יהלומים בלבד, הרי שכיום תוכלו למצוא חנויות תכשיטים רבות אשר מציעות מגוון רחב של תכשיטים בעיצובים מקוריים שאינם עשויים מתכת יקרה וגם כאלה בעלי מראה יוקרתי.

חנויות תכשיטים – מרשתות היוקרה ועד הבוטיקים הפרטיים

חנויות התכשיטים השונות נחלקות לכמה סוגים- החל מרשתות יוקרת דוגמאת פאדני, ה. שטרן ומילר אותם תמצאו בדרך כלל בקניונים ומרכזי ענק.  מטבע הדברים רשתות אלה מציעות מגוון רחב של תכשיטים שעוצבו בידי מעצבים בעלי שם. אלו בדרך כלל ימכרו שם תכשיטי זהב או תכשיטי יהלומים במחירים גבוהים למדיי. קטגוריות נוספות של חנויות תכשיטים אלה הן חנויות פרטיות קטנות ששם המחירים על מוצרים דומים יהיו זולים באופן משמעותי.

טרנד חדש שהחל להתפתח בשנים האחרונות אלה הן חנויות בוטיק של מעצבי תכשיטים אשר מציעים למכירה תכשיטים שעוצבו על ידם באופן אישי- אחת ההצלחות של חנויות מסוג זה הם של סוורובסקי אשר מציעים תכשיטים משובצי קריסטלים.

תכשיטים – לאישה ולגבר

תכשיטים, מלבד היותם חפצי נוי, מהווים גם סמל סטטוס שבא לידי ביטוי אצל נשים בטבעות יהלומים ויתר תכשיטי יוקרה, ואצל גברים, תכשיטים בדרך כלל מגולמים בשעוני יוקרה, חפתים וכיוצא בזה. אחד הביטויים הנפוצים ביותר לנוכחות התכשיטים בחיינו היא טבעת האירוסין שנהוג להעניק לבת הזוג בעת בקשת הנישואים. טבעות אירוסין קלאסיות אלה הן טבעות סוליטר דקות שבמרכזן עומד יהלום אחד בודד. כשמביטים אחורה על ההיסטוריה של ענף התכשיטים אין זה מפתיע שברגע החשוב בחיינו אנו שומרים להם מקום של כבוד.

 

 


טבעות יהלומים עגילי יהלומים צמיד יהלום טבעות נישואין טבעות אירוסין שיבוץ יהלומים כסף מפת האתר צור קשר

@ כל הזכויות שמורות

המידע באתר זה נמצא באחריות המפרסמים - האתר מקבוצת האתרים : ספא | קידום עסקים
spa1spa2