יהלומים
טבעת יהלוםעגיל יהלוםצמיד יהלומיםתליון יהלומיםענק יהלומיםטבעותשרשראות
עגיליםתליוניםצמידיםטבעת נישואיןטבעת אירוסיןקארטעיצוב תכשיטים

יהלומים יהלומנים יהלום תכשיטים הבורסה ליהלומים מכירת יהלומים ליטוש יהלומים אבני חן צורפות 18.02.2019

אבני חן


אבני חן – שילוב הרמוני של נוי ומיסטיקה

אבני חן אלה הם למעשה מינרלים שונים אשר מורכבים מסוג אחד או כמה סוגים של אטומים אשר מסודרים באופן אחיד. אותם אטומים מתגבשים לכדי צורה קריסטלית או מינראלית כשבסופו של תהליך ההתגבשות מתקבלת אבן החן. הצורה והצבע של אבני חן נקבעת בהתאם לסוג האטומים המרכיבים אותם ולאופן התגבשותם, וכך ניתן למצוא בטבע מגוון רחב של צורות וצבעים של אבני חן מסוגים וממינים שונים. בנוסף לכך, רמת היוקרה והתכונות המיוחסות לאותן אבני חן מושפעות גם הן מהצורה והצבע הסופיים של האבן. אבני חן משמשות בעיקרן לשיבוץ בתכשיטים וחפצי נוי שונים, אך מהוות גם שחקן מרכזי בתחום ההוליסטי,המיסטיקה והריפוי.

שימושים של אבני חן

כאמור, אבני חן רבות דוגמאות אודם, ספיר ואזמרגד משמשות לשיבוץ של תכשיטים שונים כמו שרשראות, עגילים וטבעות או סיכות נוי. מדובר באבני חן יוקרתיות אשר משדרגות את התכשיט באופן משמעותי ומעניקות לו מראה עשיר ויוקרתי. כמו היהלומים, גם אבני חן עוברות תהליכי ליטוש, ניקוי וחיתוך ומחירן נקבע על פי רמת האיכות והגימור שלהן- כאשר פער המחירים יכול לעמוד לעיתים על אלפי דולרים עבור אותו סוג של אבן.

המדדים על פיהם נקבעת רמת היוקרה של אבני חן הם היקף הביקוש שקיים לאותה אבן, הצבע שלה, הגודל של האבן, רמת החיתוך והשקיפות שלה. עלותן של אבני חן עומדת על כמה מאות שקלים אך ישנן אבנים שיכולות להגיע לאלפי דולרים ואף יותר.עוד משחר ההיסטוריה יש ממצאים לשימושים של אבני חן לצורך ריפוי, לצרכים מיסטיים והעברות אנרגיה. מגוון אבני חן אשר נמצאות בטבע הינו רחב מאוד ולכל אבן מיוחסות תכונות משלה.

סוגים של אבני חן

ישנם סוגים רבים של אבני חן. הקוורץ למשל זוהי אבן חן שאחראית על העברה ושימור של אנרגיה ותורמת לפיתוח המודעות העצמית, אבן הטופז- מהעתיקות ביותר, משמשת להרחקת הרוע והגברת היצירתיות והאהבה העצמית. בעזרתה של אבן הטופז נהגו לטפל בבעיות אסטמה, טיפול בכוויות והיא אף סייעה בבעיות של נדודי שינה. הספיר- שהיא האבן השנייה אחרי היהלום מבחינת חוזקה, היא אחת מאותן אבני חן המלוות את האדם באופן בולט למדיי- החל ממלכים רבים אשר נהגו לחבוש כתרים ותכשיטים משובצי ספיר, כנסיות ואנשי דת ששילבו את האבן בעיטורי הכנסייה השונים ושימושה נפוץ גם עד היום. אבן הספיר מגיעה במגוון צבעים שונים, למעט הצבע האדום. הספיר משמשת לניכוי רעלים מהגוף, שיפור מצבי דיכאון ועוזרת להגיע למצב של איזון נפשי. אבן נוספת נפוצה ביותר זוהי אבן הטופל אשר שימשה תרבויות שונות לאורך ההיסטוריה. לטופל מיוחסות תכונות קודש שונות, ביכולתה לראות את הנולד, היא מאופיינת ביכולות ריפוי עוצמתיות והגברת הביטחון העצמי. בנוסף לכל אבני חן שצוינו עד כה ישנה עוד רשימה ארוכה של אבנים כאלה ואחרות כשלכל אחת מראה מיוחד משלה וסגולות.

 

 


טבעות יהלומים עגילי יהלומים צמיד יהלום טבעות נישואין טבעות אירוסין שיבוץ יהלומים כסף מפת האתר צור קשר

@ כל הזכויות שמורות

המידע באתר זה נמצא באחריות המפרסמים - האתר מקבוצת האתרים : ספא | קידום עסקים
spa1spa2