יהלומים
טבעת יהלוםעגיל יהלוםצמיד יהלומיםתליון יהלומיםענק יהלומיםטבעותשרשראות
עגיליםתליוניםצמידיםטבעת נישואיןטבעת אירוסיןקארטעיצוב תכשיטים

יהלומים יהלומנים יהלום תכשיטים הבורסה ליהלומים מכירת יהלומים ליטוש יהלומים אבני חן צורפות 18.02.2019

יהלום - יהלומים

 

יהלומים לנצח

יהלומים משדרים יוקרה, השקעה ועושר, אבל מה אנחנו באמת יודעים על יהלומים ? איך נוצרים יהלומים ? כיצד הם נתגלו? איך קובעים את האיכות שלהם?  אילו מדינות מובילות את ענף היהלומים, ומה קורה בענף זה בישראל?

על שאלות אלו ועוד ננסה לענות כאן על מנת לתת תמונה תמציתית אך מקיפה אודות העולם הקסום של יהלומים. לאלו מביניכם הרוצים להעמיק את הידע על עולם היהלומים תוכלו למצוא את אינדקס יהלומנים וחנויות תכשיטים של ישראל שיספק לכם את כל המידע על שוק היהלומים בארץ ובעולם.

יהלומים – כיצד נוצרים חבריה הטובים ביותר של האישה ?

היהלומים הראשונים נמצאו כבר לפני 3000 שנה, אך רק לפני 1000 שנים הגיעו עדויות על כרייה מאורגנת ראשונה של יהלומים שנערכה בהודו.

יהלומים מגיעים אלינו מן הטבע. יהלום הוא למעשה מינרל המורכב מפחמן בלבד. הוא המבריק והקשה מבין המינרלים, דרגת הקושי שלו היא 10, הגבוהה ביותר מבין החומרים בטבע. היהלום נוצר במעמקי האדמה בעומקים שנעים בין 150-250 קילומטרים ובטמפרטורות שנעות בין 1000 עד 1200 צלזיוס. יהלומים מגיעים לפני השטח לרוב על ידי לבה מתפרצת או כתוצאה מהתנגשות של לוחות טקטוניים הגורמים לשכבות עמוקות מקרום כדור הארץ להיחשף.

בשל התנאים המיוחדים הדרושים להיווצרות יהלומים, תנאים המתקיימים רק עמוק באדמה, כורים אותם במכרות הנמצאים בבטן האדמה או מסננים מתוך נהרות ואזורי סחף.
 
על פי העיתונות והדוחות אפריקה מספקת כיום כ-50% מתפוקת היהלומים בעולם כולו. כמויות נכבדות של יהלומים ניתן למצוא גם באוסטרליה וברוסיה.

יהלומים בעולם ובישראל

כאמור, אפריקה, אוסטרליה ורוסיה הם המקומות המובילים בעולם בהנפקת יהלומים. אך הסחר ביהלומים הוא סחר בינלאומי ובו המדינות המובילות הן בלגיה, בעיר אנטוורפן שבבלגיה קיים אחד המרכזים החשובים בעולם לעיבוד יהלומים, ומדינות נוספות כמו הולנד וקנדה.

בישראל ענף היהלומים משגשג החל משנות ה-70 בהן החלו להגר לישראל יהודים מהולנד ובלגיה המתמחים בסחר ביהלומים. העיר רמת גן נחשבת לאחת הערים המתקדמות בעולם בכל הקשור לליטוש יהלומים. במהלך השנים פותח בישראל מכשור משוכלל וחדיש לליטוש יהלומים שמיצב את מקומה של ישראל בשוק היהלומים הבינלאומי.

כיצד נקבע מחיר של יהלום

יהלומים מגיעים במספר צורות ולכן צורת הליטוש שלהם נקבעת על פי צורת האבן, מתוך השאיפה לאבד כמה שפחות חומר בעת הליטוש. ישנן מספר צורות ליטוש בולטות ביניהן טיפה, לב ועיגול.

מחירו של  יהלום נקבע לפי ארבעה אלמנטים:

טיב העבודה – ככל שליטוש היהלום נכון יותר מבחינת הפרופורציות והאחוזים כך הוא יהיה יקר יותר.

ניקיון – ככל שביהלום פחות חומרים זרים ופגמים כך מחירו יהיה גבוה יותר.

צבע – ככל שהיהלום יהיה לבן יותר כך הוא יחשב ליוקרתי יותר, אלא אם כן מדובר ביהלומים צבעוניים.

משקל – משקל של יהלומים נמדד בקראט, כאשר קראט אחד שווה חמישית גרם. באופן טבעי, ככל שמשקל היהלום גבוה יותר כך עולה מחירו לקראט.

 

 


טבעות יהלומים עגילי יהלומים צמיד יהלום טבעות נישואין טבעות אירוסין שיבוץ יהלומים כסף מפת האתר צור קשר

@ כל הזכויות שמורות

המידע באתר זה נמצא באחריות המפרסמים - האתר מקבוצת האתרים : ספא | קידום עסקים
spa1spa2