יהלומים
טבעת יהלוםעגיל יהלוםצמיד יהלומיםתליון יהלומיםענק יהלומיםטבעותשרשראות
עגיליםתליוניםצמידיםטבעת נישואיןטבעת אירוסיןקארטעיצוב תכשיטים

יהלומים יהלומנים יהלום תכשיטים הבורסה ליהלומים מכירת יהלומים ליטוש יהלומים אבני חן צורפות 18.02.2019

ליטוש יהלומים

 

ליטוש יהלומים – כל היופי שבטבע !

משחר ההיסטוריה זכו יהלומים לפופולאריות רבה, פופולאריות שמעולם לא הצליחה לדעוך. היהלומים נחשבים לאוצר הטבע המוביל מבין אבני החן.

החלק המוכר והאהוב ביותר של השימוש ביהלומים, הנחשבים למבריקים שבמינרלים, מיועד לשיבוץ בעדיים ותכשיטים אך מהווה רק 20% מסך כל השימושים בהם. יהלומים שאינם מתאימים לשיבוץ בתכשיטים משמשים כלהבים לחיתוך חומרים קשים שכן היהלום הוא גם הקשה מבין המינרלים שמציע הטבע.

יהלומים נתגלו כבר במאה ה-9 לפנה"ס בהודו ובמשך שנים ארוכות יובאו ממנה אל יתר חלקי העולם. אל אירופה הגיעו היהלומים רק בימי הביניים כאשר במאה ה-15 התחילו נשות היבשת להתקשט בהם.

היהלומים נחשבים לחומר יקר במיוחד בשל העובדה כי הם יכולים להתקיים רק בעומק האדמה מה שהופך את פעולת הכרייה שלהם לפעולה מורכבת. בנוסף, ליטוש יהלומים הוא תהליך ארוך ומורכב המשפיע על איכות היהלומים ומחירם.

ליטוש יהלומים – השלבים הראשונים

ליטוש יהלומים ועיבודם, אפוא, זהו תהליך מורכב המתחיל בביקוע.

המטרה בפעולת הביקוע היא קבלת הצורה הרצויה של היהלום. על אף היותו של היהלום מינרל קשה במיוחד פזורים בו מעין "סיבים" הניתנים לביקוע הממוקמים במקביל לפאות השטוחות שלו. הביקוע נעשה באמצעות מכה חזקה הניתנת בעזרת סכין ומוט עץ.

השלב השני של ליטוש יהלומים הוא הניסור. יהלומים בצורתם הגולמית נראים כשתי פירמידות המחוברות בבסיסן. לצורך חיסכון בחומר ובמשקל מנסרים את שתי הפירמידות באמצע ומכל אחת מהן מלטשים את היהלום בנפרד. פעולה זאת נעשית באמצעות דסקיות נחושת שעל שפתיהן מרוחה אבקת יהלומים העשויה יהלומים שלא התאימו לשימושים אחרים. דסקיות אלו מסתובבות במהירות עצומה של 5,000 סיבובים בדקה.

צורות שונות של ליטוש יהלומים קובעות את איכותו של היהלום. אחת הצורות המורכבות בליטוש היא הצורה העגולה המכונה בעגה המקצועית "בריליאנט". הפעולה שנעשית על מנת להגיע לצורה עגולה היא פעולת החיתוך שמטרתה לעגל את קצוות היהלום. פעולה זו נעשית באמצעות הדבקת יהלומים למוט מתכת המסתובב במהירות גבוהה כשעוקץ היהלום משמש כציר הסיבוב. חותך היהלום מחזיק בידו מוט עץ שבקצהו מודבק יהלום. על ידי קירוב המוט ליהלום המסתובב מקציע החותך את הקצוות. פעולה זו דורשת רמת דיוק גבוהה ביותר.

ליטוש יהלומים – השלב הסופי

השלב האחרון של ליטוש יהלומים הוא הליטוש עצמו. מטרתה של פעולת הליטוש היא להביא את היהלום לצורה ולמידה הרצויות. היא נעשית על גבי אופן גדול המסתובב במהירות של 1500 סיבובים לדקה כאשר על קצותיו מרוחה אבקת יהלומים המעורבת בשמן. היהלום שנוצר מונח בתוך אגס המחוזק באמצעות 2 שיניים ומחובר לגשר עץ ששתי רגליו מונחות על שולחן העבודה והרגל השלישית היא היהלום המונח על האופן.

יהלומים מאבדים בתהליך הליטוש בין 50% ל-66% ממשקלם.

בסופו של דבר לתהליך ליטוש יהלומים השפעה מכרעת על קביעת איכותו של היהלום ביחד עם רמת צלילותו וצבעו.

 

 


טבעות יהלומים עגילי יהלומים צמיד יהלום טבעות נישואין טבעות אירוסין שיבוץ יהלומים כסף מפת האתר צור קשר

@ כל הזכויות שמורות

המידע באתר זה נמצא באחריות המפרסמים - האתר מקבוצת האתרים : ספא | קידום עסקים
spa1spa2